Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Namibie - základní informace

Oficiální název: Namibijská republika
Hlavní město: Windhoek
Počet obyvatel: 2 mil.
Rozloha: 824 292 km2
Měna: namibijský dolar (NAD) = 100 centů
Úřední jazyk: angličtina

Obyvatelstvo

Obyvatelstvo Namibie se skládá z bantuských kmenů Ovambo (50%), Kavango a Herero, dále z bělochů a lidí barevné pleti tzv. „coloureds“. Je zde poměrně vysoká gramotnost-82%. Většina obyvatel Namibie se hlásí ke křesťanství.

Ekonomika

Namibie je země bohatá na nerostné suroviny, zejména na diamanty, uran a měď. Chovají se zde ovce karakul a hovězí dobytek. Obyvatelé Namibie se věnují také rybolovu, který je důležitý pro export. Významným přístavem je Velrybí zátoka, přes kterou se do země dováží a vyváží většina zboží. Stále více nabývá na významu cestovní ruch, který se v zemi postupně rozvíjí.

Dějiny a kultura

Území Namibie se od konce 19. století nacházelo pod nadvládou Německa. V roce 1915 bylo obsazeno Jihoafrickou unií. Po skončení první světové války byla tato země mandátním územím Společnosti národů a byla pod správou dnešní Jihoafrické republiky. Nazvali ji Jihozápadní Afrika a hlavním městem se stalo město Windhoek. To má i dodnes charakter německého města. V roce 1966 bylo založeno hnutí SWAPO, které se postavilo proti Jihoafrické republice a v roce 1990 dosáhlo po dlouholetých bojích nezávislosti.

Geografie

Namibie leží na západním pobřeží Afriky a sousedí s Angolou, Zambií, Botswanou a Jihoafrickou republikou. Na území Namibie se rozprostírá písečná a skalnatá poušť Namib, která zároveň podél pobřeží vytváří pásmo široké 80 – 130km. Na východě najdeme výrazný horský masiv, který dosahuje výšky až 2600 metrů. Bantuský kmen Ovambů žije na území solné pánve Etosha, kde je také národní park.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko